TECHNOLOGIE DOSTĘPOWE

FTTH -  światłowód w domu klienta.

Światłowód to obecnie najszybsze i najbardziej niezawodne medium transmisji danych. Giga Komputer właśnie rozpoczął świadczenie usług w technologii FTTH, czyli doprowadzając światłowód bezpośrednio do domu klienta.
 

FTTB - światłowód w budynku.

Jest to rozwiązanie , w którym światłowód wykorzystany jest jako medium doprowadzające nowoczesne usługi telekomunikacyjne do budynków wielorodzinnych. W budynku znajduję się wówczas urządzenie, które zamienia medium transmisyjne na rozwiązania kabli miedzianych. Pozwala to zachować doskonałą jakość połączeń wynikającą z możliwości światłowodów. Giga Komputer świadczy usługi w technologii FTTB w nieruchomościach wielorodzinnych (bloki) w Zwoleniu, Pionkach, Lipsku oraz niektórych w Radomiu.
 

Radiolinia.

Dedykowane systemy pozwalające na przesyłanie pakietów danych, głosu i obrazu pomiędzy dwoma lokalizacjami za pomocą fal radiowych. Tego typu systemy pracują wyłącznie w konfiguracji punkt–punkt i oferują niezawodności i stabilność transmisji zbliżoną do systemów światłowodowych. 
 
Zasięgi radiolinii sięgają kilkudziesięciu kilometrów i pozwalają na szybkie uruchomienie transmisji na poziomie nawet 600 Mb/s.
 

LMDS - Local Multipoint Distribution Services.

Sieć typu punkt—wielopunkt. Jest to bezprzewodowy system transmisji radiowej na licencjonowanych częstotliwościach. System składa się ze stacji bazowej i komunikujących się z nią stacji odbiorczych (terminali).

System LMDS pozwala na uruchomienie szeregu usług:
  • łącza dzierżawione,
  • dostęp do Internetu,
  • kanały transmisji danych,
  • cyfrowej telefonii stacjonarnej.
Giga Komputer świadczy usługi w technologii LMDS na terenie miasta Radom oraz w powiecie zwoleńskim.
 

WiMAX - Worldwide Interoperability for Microwave Access.

Technika bezprzewodowej, radiowej transmisji danych punkt–wielopunkt. Głółnymi zaletami WIMAX są bardzo duża szybkość transmisji oraz znaczny zasięg działania technologii niezależny od warunków atmosferycznych i  przeszkód w postaci budynków czy drzew. Technologia WIMAX umożliwia transmisję danych przy braku linii widoczności oraz odbieraniu sygnału odbitego np. od budynku.

Bardzo często jest to jedyne rozwiązanie dla osób, które dotychczas nie mogły korzystać z sieci przewodowych lub mobilnych.
 

WiFi - Wireless Fidelity.

Technologia WiFi to zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. WiFi obecnie jest wykorzystywane do budowy rozległych sieci. Giga Komputer posiada największą w regionie sieć dostępową opartą o technologie WIFI.
Related content