Działalność firmy

 ŁĄCZNOŚĆ KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA

Giga Komputer jest uczestnikiem największych polskich węzłów wymiany ruchu:
 • PLIX w Warszawie,
 • TPIX w Warszawie,
 • EPIX w Katowicach,
 • WRIX we Wrocławiu.
 • EUX -agregujący łączność z Europejskimi węzłami wymiany takimi jak
  • DE-CIX we Frankfurcie nad Menem,
  • LINX w Londynie
  • AMS-IX w Amsterdamie
Dodatkowo Giga Komputer korzysta z połączeń wiodących operatorów międzynarodowych takich jak TINET, RETN czy Cogent Communications gwarantujących szybkie połączenia ze światem. Oparta na tak szerokiej gamie połączeń krajowych i międzynarodowych sieć Giga Komputer gwarantuje najwyższą jakość połączeń z każdym zakątkiem świata.
 

SIEĆ SZKIELETOWA

Sieć szkieletowa Giga Komputer oparta jest na urządzeniach firmy Juniper, wiodącego na świecie producenta rozwiązań sieciowych. Juniper specjalizuje się w budowie wysokowydajnych, specjalizowanych platform routingowych dla sieci operatorskich.
 
Zastosowane urządzenia przenoszą transmisję pomiędzy węzłami sieci Giga Komputer za pomocą redundantnych połączeń światłowodowych o przepustowości 10 Gb/s co gwarantuje niezawodność usług.
 

LIR - LOCAL INTERNET REGISTRY.

Dzięki współpracy z RIPE NCC firma Giga Komputer uzyskała status Local Internet Registry. Pozwala to na dysponowanie pulami adresacji  IPv4 oraz IPv6. Dzięki stosowaniu routerów BGB świadczymy również usługę rozgłaszania adresacji IP klienta z użyciem naszego numeru Autonomous System.
 

CZŁONKOSTWO W IZBIE GOSPODARCZEJ

Giga Komputer jest członkiem Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. KIKE to największa polska izba gospodarcza zrzeszająca operatorów telekomunikacyjnych. Przedstawiciele Izby czynnie uczestniczą w dyskusjach na temat rozwoju branży, przez co nasze zdanie nie pozostaje bez wpływu na kierunki rozwoju telekomunikacji. Stałe kontakty KIKE z administracją publiczną oraz uczestnictwo Izby w konsultacjach przy tworzeniu branżowych przepisów prawa sprawiają, że Giga Komputer działa zgodnie z najwyższymi standardami dbając również o bezpieczeństwo prawne swoich klientów.