WĘZŁY SIECI

WĘZŁY SIECI INTERNET Z JAKICH KORZYSTA GIGA KOMPUTER

PLIX to jedyny w Polsce NEUTRALNY komercyjny węzeł wymiany ruchu IP. Przez PLIXa przechodzi 40% całościowego ruchu operatorów korzystających z naszego węzła. Aktualnie w PLIXie mamy ponad 350 aktywnych portów (1GE i 10GE) oraz ponad 300Gbps ruchu. Można dodatkowo wstawić także informacje na temat z jakich innych węzłów firma korzysta; – świadczenie internetu FTTH – światłowód bezpośrednio do twojego domu.

Obserwując rozwój usług teleinformatycznych, nietrudno przewidzieć, że zapotrzebowanie na wysokiej jakości szybkie łącza internetowe, telewizję cyfrową oraz usługi telefoniczne będzie narastało. Jedyną, właściwą technologią która to umożliwi jest technologia Fiber To The Home FTTH (światłowód do domu). Kilka lat temu do swobodnego korzystania z Internetu wystarczało 256 kbit/s. Z uwagi na to, że Internet to dziś nie tylko proste strony tekstowe ale też filmy, muzyka, rozmowy videooraz transmisje na żywo w wysokiej jakości, zapotrzebowanie zwiększyło się do 5–15 Mbit/s.

Można przypuszczać, że w chwili upowszechnienia się telewizji 3D, nowych usług typu Video on Demand w jakości HD i Internetu o dużej przepustowości zajdzie potrzeba doprowadzenia do pojedynczego użytkownika pasma na poziomie 1 Gbit/s. Z punktu widzenia techniki światłowodowej FTTH zapewnienie takiego pasma nie stanowi już dzisiaj problemu, a dodatkowo światłowód firmy GIGA KOMPUTER doprowadzony bezpośrednio do Państwa domu zapewni całej rodzinie komfortowe korzystanie z Telewizji Cyfrowej oraz Telefonii.

Related content